FC Barcelona pewnie pokonała CD Leganes. Niesamowity rajd Leo Messiego [WIDEO]

FC Barcelona zainkasowała trzy punkty w starciu z ostatnią drużyną ligi - CD Leganes. "Blaugrana" wygrała na własnym boisku 2:0 (1:0).
Walka o mistrzostwo Hiszpanii prawdopodobnie będzie się toczyć do ostatnich kolejek sezonu. Obecnie w lepszej sytuacji jest FC Barcelona, która prowadzi w ligowej tabeli. Przed tą serią spotkań "Duma Katalonii" wyprzedzała "Królewskich" o 2 punkty.
Niewiele brakowało, aby mecz na Camp Nou rozpoczął się w sensacyjny sposób. W 12. minucie piłkarze Leganes mieli znakomitą okazję, ale gospodarzy uratował ustawiony przed linią bramkową Pique. Po chwili Guerrero nieznacznie się pomylił, uderzając z ostrego kąta.
Barcelona miała przewagę w posiadaniu piłki, ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Dopiero w 42. minucie podopieczni Quique Setiena wyszli na prowadzenie. Junior Firpo podał do Ansu Fatiego, a ten precyzyjnym uderzeniem przy słupku pokonał Cuellara.
W 65. minucie Barcelona znów trafiła do siatki rywali. Messi znakomitym podaniem uruchomił na skrzydle Semedo, a ten wyłożył piłkę Griezmannowi. Francuz z bliska dopełnił formalności. Gol nie został jednak uznany, bo Semedo był na pozycji spalonej.
Dwie minuty później Leo Messi pokazał swój mistrzowski kunszt. Argentyńczyk przeprowadził kapitalny rajd, uciekając kolejnym rywalom, by w końcu paść w polu karnym. Sytuacja wzbudziła wątpliwości, ale ostatecznie arbiter wskazał na wapno, a jedenastkę na gola zamienił sam poszkodowany.
Wynik do końca nie uległ zmianie. Barcelona wygrała z CD Leganes 2:0. "Blaugrana" ma na koncie już 64 punkty. Drugi Real Madryt traci do niej 5 "oczek", ale rozegrał jedno spotkanie mniej.
Daniel Makarewicz16 Jun 2020 · 23:56