FC Barcelona rusza po młody talent. Za nim przełomowy sezon

FC Barcelona rusza po młody talent. Za nim przełomowy sezon
ANP / pressfocus
FC Barcelona jest niezmiennie zainteresowana sprowadzaniem młodych zawodników. Sky Germany przekazało, że klub rozważa ściągnięcie Mio Backhausa. Niemiec ma za sobą świetny sezon.
Mio Backhaus już jako junior trafił do Werderu Brema. Bramkarz nie otrzymywał jednak szans w pierwszym zespole, wobec czego został wypożyczony do FC Volendam. Ruch ten okazał się przełomowy.
Dalsza część tekstu pod wideo
W bieżącym sezonie 20-latek wystąpił w 33 meczach i zachował trzy czyste konta. Przede wszystkim zaś zebrał świetne recenzje. Niemiec uchodzi za jednego z najlepszych w Eredivisie, chociaż jego klub spadł z elity.
Teraz Sky Germany poinformowało, że usługami młodego golkipera zainteresowana jest FC Barcelona. Wygląda na to, że Hiszpanie szukają zawodnika, który w przyszłości zastąpi Marca-Andre Ter Stegena.
Jednocześnie "Blaugrana" to nie jedyna drużyna mająca Backhausa na swoim radarze. Już za kilka tygodni utalentowany zawodnik będzie musiał podjąć decyzję, czy zdecyduje się na transfer, czy powalczy o miejsce w pierwszym składzie Werderu.
W Bremie czeka na niego konkurencja w postaci Michael Zetterera. Portal Transfermarkt wycenia Backhausa na zaledwie 700 tysięcy euro, ale kwota ewentualnej transakcji będzie znacznie wyższa.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk25 May · 07:51
Źródło: Sky Germany

Przeczytaj również