FC Barcelona wciąż trzyma kontakt z Realem Madryt. Gol Luisa Suareza, Ansu Fati wyleciał po 5 minutach [WIDEO]

FC Barcelona wciąż trzyma kontakt z Realem. Gol Luisa Suareza, Ansu Fati wyleciał po pięciu minutach [WIDEO]
Screen z TV
FC Barcelona pokonała 1:0 Espanyol w meczu 35. kolejki La Liga. Gospodarzy przed stratą punktów uratował Luis Suarez. Oba zespoły kończyły spotkanie w dziesiątkę - Ansu Fati wyleciał z boiska po zaledwie pięciu minutach.
Zwycięstwo było dla FC Barcelony obowiązkiem, jeśli "Blaugrana" marzyła jeszcze o nawiązaniu walki z Realem Madryt. Quique Setien postawił na rozwiązania, które bardzo dobrze działały w spotkaniu z Villarrealem - szansę znów doznał między innymi Antoine Griezmann, a jedyną zmianą było zastąpienie Arturo Vidala Ivanem Rakiticiem.
Mimo to gra gospodarzy wyglądała zdecydowanie gorzej niż kilka dni temu. W 10. minucie to Espanyol mógł wyjść na prowadzenie. W sytuacji sam na sam z Markiem-Andre ter Stegenem znalazł się Adrian Embarba, lecz górą był golkiper mistrzów Hiszpanii. Przez większość czasu goście byli jednak zamknięci na własnej połowie.
Nie przekładało się to zbytnio na sytuacje podbramkowe. W 23. minucie z rzutu wolnego przymierzył Leo Messi. Argentyńczyk był bliski szczęścia, ale posłał futbolówkę minimalnie nad poprzeczką. W końcówce pierwszej części gry Lenglet omal nie pokonał Ter Stegena. Niemiecki bramkarz odbił piłkę nogą, a dobitka Didaca Vili wylądowała na słupku.
Na drugą połowę wyszedł Ansu Fati, który zastąpił Nelsona Semedo. 17-latek przebywał na boisku tylko przez niespełna pięć minut. Wyleciał bowiem do szatni po faulu na Fernando Calero - arbiter skorzystał przy tym z pomocy systemu VAR. Espanyol w przewadze grał jednak tylko przez chwilę. Pol Lozano ostro potraktował bowiem Gerarda Pique i po kolejnej analizie VAR mieliśmy drugą czerwoną kartkę.
Na boisku zrobiło się nieco więcej miejsca, a FC Barcelona natychmiast to wykorzystała. Griezmann obsłużył Messiego, strzał Argentyńczyka został zablokowany, lecz do futbolówki dopadł Luis Suarez i z bliska wpakował ją do siatki.
W 68. minucie z ostrego kąta znakomicie uderzył Leo Messi. Argentyńczyk przymierzył z powietrza po podaniu Sergiego Roberto, ale jeszcze lepsza od strzału Argentyńczyka była instynktowna interwencja Diego Lopeza. Espanyol starał się odgryźć w ostatnim kwadransie, raz w polu karnym Barcelony zapanowało spore zamieszanie, wynik ostatecznie już się jednak nie zmienił.
Po wygranej 1:0 FC Barcelona traci punkt do Realu Madryt, mając rozegrany jeden mecz więcej od głównego rywala. Espanyol oficjalnie pożegnał się natomiast z hiszpańską elitą.
Maciej Pietrasik08 Jul 2020 · 23:55