FC Barcelona wygrała drugi przedsezonowy sparing. Przepiękne trafienie Leo Messiego [WIDEO]

FC Barcelona w środowy wieczór rozegrała drugi mecz pod wodzą Ronalda Koemana. W sparingu pokonała 3:1 drugoligową Gironę. Dwie bramki zdobył Leo Messi - pierwsza z nich padła po przepięknym strzale z dystansu.
Ze względu na grę w turnieju finałowym Ligi Mistrzów FC Barcelona rozpocznie rozgrywki La Liga zdecydowanie później od większości zespołów. Na razie drużyna prowadzona od niedawna przez Ronalda Koemana testuje formę w sparingach.
W drugim meczu kontrolnym "Blaugrana" zmierzyła się z drugoligową Gironą. Od pierwszej minuty zagrali między innymi Leo Messi, Philippe Coutinho, Antoine Griezmann czy Frenkie de Jong.
Dominacja Barcelony nie podlegała dyskusji. W 21. minucie gospodarze cieszyli się z pierwszego gola. Messi zagrał w pole karne do Trincao, ten obsłużył Coutinho, a Brazylijczykowi nie pozostało nic innego, jak wpakować piłkę do pustej bramki.
Do przerwy "Duma Katalonii" prowadziła 2:0. Przepięknym uderzeniem prawą nogą popisał się Leo Messi. Argentyńczyk przymierzył z dystansu, futbolówka odbiła się od obu słupków po czym wylądowała za linią bramkową.
Tuż po przerwie Girona zdobyła gola kontaktowego, ale błyskawicznie odpowiedział na niego Messi. Tym razem Argentyńczyk miał nieco szczęścia, bo piłka po jego strzale odbiła się od jednego z rywali i kompletnie zmyliła bramkarza.
Drugi przedsezonowy sparing "Blaugrany" także zakończył się więc wynikiem 3:1. Kolejne spotkanie wicemistrzowie Hiszpanii zagrają w sobotę. W rywalizacji o Puchar Gampera ich przeciwnikami będą zawodnicy Elche. W kolejny weekend zainaugurują natomiast ligowe zmagania meczem z Villarrealem.
- W meczach ze słabeuszami "Barcę" Koemana ogląda się przyjemnie. 4-2-3-1 fajne, ale trudno je weryfikować, gdy rywal dość rzadko atakuje. Zadziwiająco dobrze wygląda Coutinho, Trincao drugi mecz z rzędu kozak. A najgorsze są w tym wszystkim stroje. Kto wymyślił takie połączenie?! - ocenił Jakub Kręcidło z "Przeglądu Sportowego".
Maciej Pietrasik16 Sep 2020 · 21:27