FC Barcelona wyznaczyła cele transferowe na lato. Tercet z Premier League na celowniku "Dumy Katalonii"

FC Barcelona wyznaczyła cele transferowe na lato. Tercet z Premier League na celowniku "Dumy Katalonii"
Pressinphoto/Pressfocus
Działacze FC Barcelony już pracują nad letnim oknem transferowym. Wytypowali oni trzech kandydatów do wzmocnienia "Blaugrany".
Z końcem bieżącego sezonu Xavi opuści FC Barcelonę. Wciąż nie wiadomo, kto będzie jego następcą. W gronie kandydatów wymienia się Hansiego Flicka, Xabiego Alonso czy Thomasa Tuchela.
Dalsza część tekstu pod wideo
Niezależnie od tego, kto zostanie nowym szkoleniowcem "Barcy", pion sportowy stworzył listę życzeń na letnie okno transferowe. Znajduje się tam czterech kandydatów do wzmocnienia "Dumy Katalonii".
Na radarze "Blaugrany" znalazły się głośne nazwiska. Są to skrzydłowy Arsenalu Gabriel Martinelli, motor napędowy Brighton Kaoru Mitoma, a także pomocnik Evertonu Amadou Onana.
Gabriel Martinelli (Arsenal)
MB Media / pressfocus
Transfery tych zawodników mogą być sporym wyzwaniem. Każdy z piłkarzy jest bowiem związany z obecnym klubem długoterminowym kontraktem, a budżet "Barcy" nie jest nieograniczony.
Jeśli żaden z graczy nie będzie zainteresowany przenosinami do Hiszpanii, wówczas FC Barcelona rozejrzy się po krajowym podwórku. Środek pola mógłby wówczas wzmocnić Aleix Garcia z Girony.
Aleix Garcia (Girona)
Alex Carreras / pressfocus
Na razie "Barca" musi się jednak skupić na ratowaniu wyników w obecnym sezonie. Podopieczni Xaviego tracą już dziesięć punktów do przewodzącego hiszpańskiej ekstraklasie Realu Madryt.

Przeczytaj również