FC Barcelona zdemolowała Real Madryt! 5:0! Pogrom w El Clasico [WIDEO]

Barcelona zdemolowała Real Madryt! 5:0! Pogrom w El Clasico [WIDEO]
Żeńska drużyna Barcelony odniosła kolejne efektowne zwycięstwo w tym sezonie. "Blaugrana" pokonała Real Madryt 5:0.
Od początku meczu na boisku wyróżniała się Aitana Bonmati. Triumfatorka Złotej Piłki potrafiła zaskakiwać rywali nieszablonowymi zagraniami.
W 17. minucie Caroline Hansen zagrała do Bonmati, która otworzyła wynik meczu. Liderka "Blaugrany" trafiła do siatki po płaskim uderzeniu lewą nogą.
"Barca" szukała okazji do zdobycia kolejnej bramki. W jednej z akcji Aitana mogła skompletować dublet, ale huknęła w słupek. W 36. minucie Salma Paralluelo odnalazła się w polu karnym Realu, po czym przeniosła futbolówkę nad poprzeczką.
Niedługo potem Hansen obiła obramowanie bramki. Norweżka w końcu dopięła swego i wpisała się na listę strzelców, dobijając uderzenie Paralluelo.
W doliczonym czasie pierwszej połowy Mariona Caldentey strzeliła gola na 3:0. 27-latka doszła do piłki po rozegraniu rzutu rożnego i pokonała Misę strzałem w górny róg bramki.
Przez większą część drugiej połowy wynik spotkania nie uległ zmianie. Dopiero w doliczonym czasie Barcelona dobiła rywala.
W 91. minucie czwartą bramkę dla ekipy gospodarzy zdobyła Claudia Pina. Kilkadziesiąt sekund później wynik meczu ustaliła Victoria Lopez.
Po zwycięstwie 5:0 Barcelona zajmuje pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Zawodniczki "Dumy Katalonii" mają komplet punktów po dziewięciu kolejkach. Real jest drugi ze stratą sześciu oczek do lidera.
FC Barcelona - Real Madryt 5:0 (Bonmati, Hansen, Caldentey, Pina, Lopez)
Adam Kłos19 Nov 2023 · 13:59