Feio ocenił polskie kluby, jasna prognoza na przyszłość. O tych słowach będzie głośno

Feio ocenił polskie kluby, jasna prognoza na przyszłość. O tych słowach będzie głośno
Piotr Matusewicz / pressfocus
Goncalo Feio przez wiele lat pracował w polskich klubach. W rozmowie z beIN SPORTS nie kryje, że jego zdaniem awans kolejnej ekstraklasowej drużyny do Ligi Mistrzów jest tylko kwestią czasu.
Przez ostatnie 30 lat zaledwie jeden polski zespół zdołał awansować do Ligi Mistrzów. Ogromny zawodem zakończył się niedawny dwumecz Lecha Poznań z Aarhus.
Dalsza część tekstu pod wideo
Goncalo Feio uważa jednak, że regularna gra polskich klubów w Champions League jest wyłącznie kwestią czasu. Mówił o tym w rozmowie z Danielem Sobisem z beIN SPORTS.
- Kolejnym krajem, który będzie regularnie wystawiał drużyny w Lidze Mistrzów, będzie Polska. Nie wydarzyło się to co prawda w tym sezonie, bo Lech i Górnik nie zdołały tego osiągnąć, ale to proces, który można już dostrzec - ocenił Feio.
- To proces, którego fundamentem musi być wiedza oraz odpowiednie podejście. Liga polska staje się coraz bardziej profesjonalna, a właściwie już teraz stoi na bardzo wysokim poziomie - stwierdził.
- Są dobre warunki do pracy, szkoleniowcy, rozwijający się piłkarze i dobre metody treningowe. Myślę, że właśnie to wnosi obecne pokolenie polskiej piłki - przyznał.
- To pewna droga, ale jeśli będzie się nią konsekwentnie podążać, naprawdę wierzę, że Polska będzie jednym z kolejnych krajów, których kluby na stałe dołączą do europejskiej czołówki - zakończył.
Maciej - Pietrasik
Maciej PietrasikDzisiaj · 22:07
Źródło: Daniel Sobis/beIN SPORTS

Przeczytaj również