Fenomenalna bramka przewrotką w meczu lidera tabeli. Piłkarz znajdzie się na radarze gigantów? [WIDEO]

Źródło: Twitter / @ElevenBeNL
Mohamed Amoura strzelił fantastycznego gola w meczu belgijskiej ekstraklasy. Liczby algierskiego napastnika w tym sezonie robią wrażenie.
W niedzielę rozgrywano cztery spotkania 13. kolejki belgijskiej Pro League. Jednym z meczów było starcie przewodzącego stawce Unionu Saint-Gilloise ze znajdującym się w środku tabeli Club Brugge.
Strzelanie na Joseph Marien Stadium rozpoczęło się w 22. minucie starcia. Po dośrodkowaniu z prawej strony piłkę otrzymał Cameron Puertas. Szwajcarski pomocnik zagrał głową do Mohameda Amoury.
Algierski napastnik zdecydował się efektownie wykończyć akcję. Ku zaskoczeniu defensywy Club Brugge, uderzył na bramkę Simona Mignoleta z powietrza. Doświadczony golkiper nawet nie drgnął.
Były gracz szwajcarskiego Lugano notuje znakomite wejście do nowej drużyny. Jak do tej pory strzelił osiem goli w dziewięciu starciach belgijskiej ekstraklasy. Niewykluczone, że w najbliższej przyszłości zaczną go obserwować znacznie większe kluby. Tak było z poprzednikiem Amoury, Victorem Boniface, który latem zamienił Union na Bayer Leverkusen.
W trakcie spotkania padły jeszcze dwa gole. W 61. minucie wyrównał Maxim De Cuyper, lecz wynik na 2:1 po kolejnych siedmiu minutach wyrównał Amoura. Dzięki cennej wygranej z zasłużonym zespołem Union Saint-Gilloise utrzymał cztery punkty przewagi nad drugim Anderlechtem. Z kolei Club Brugge traci do "Les Unionistes" już 14 punktów w tabeli.
Michał Boncler06 Nov 2023 · 19:22
Źródło: Twitter