Fenomenalny mecz reprezentanta Polski! Dwa gole i asysta, został najlepszym piłkarzem spotkania [WIDEO]

Karol Świderski w ostatnich tygodniach błyszczy w amerykańskiej Major League Soccer. Minionej nocy Polak zaliczył dwa gole oraz asystę w spotkaniu z Toronto. Wybrano go najlepszym graczem meczu.
26-latek w styczniu 2022 roku przeniósł się do Charlotte FC. Sam nie ukrywa jednak, że USA to dla niego wyłącznie przystanek przed powrotem do Europy. Celem piłkarza jest gra w jednej z najsilniejszych lig na Starym Kontynencie.
Na razie Świderski błyszczy jednak w Ameryce Północnej. Ostatnio prezentuje coraz wyższą formę. Niedawno trafiał do siatki w meczach z Philadelphią Union i New England Revolution.
Wręcz fenomenalne w wykonaniu reprezentanta Polski było spotkanie z Toronto, które Charlotte wygrało 3:0. Nasz piłkarz był bezpośrednio zaangażowany w każdą z bramek.
Już w ósmej minucie otworzył wynik spotkania. Wówczas nie dał szans bramkarzowi, pewnie wykonując rzut karny i dając swojej drużynie prowadzenie.
Jeszcze w pierwszej połowie gospodarze zyskali kolejną "jedenastkę". Również tym razem odpowiedzialność na swoje barki wziął Polak, posyłając na bramkę Toronto niemal identyczne uderzenie.
Ozdobą spotkania była jednak akcja z 56. minuty. Wówczas przy linii końcowej znakomicie zachował się Kamil Jóźwiak, zagrał do Świderskiego, ten obsłużył Brechta Dejaegere'a, a Belg uderzył piętą i ustalił wynik na 3:0.
Co zrozumiałe, Świderskiego wybrano najlepszym zawodnikiem całego spotkania. Można się także spodziewać, że Polak znajdzie się na liście powołanych na październikowe zgrupowanie kadry. Listę Michał Probierz ma przedstawić jeszcze dziś.
Maciej Pietrasik05 Oct 2023 · 10:29