FIFA przyznała Polsce kolejny wielki turniej! Gianni Infantino ogłosił decyzję federacji

FIFA przyznała Polsce kolejny wielki turniej! Gianni Infantino ogłosił decyzję federacji
Xinhua / Press Focus
Wkrótce w Polsce odbędzie się kolejny wielki piłkarski turniej. W niedzielę prezes FIFA, Gianni Infantino, poinformował o przyznaniu naszemu krajowi mistrzostw świata kobiet U-20.
W ostatnich latach w Polsce odbyło się wiele dużych piłkarskich imprez. Pierwszą z nich było rzecz jasna EURO 2012, które nasz kraj organizował wspólnie z Ukrainą.
Dalsza część tekstu pod wideo
Później nad Wisłą rozgrywano między innymi dwa finały Ligi Europy. W 2025 roku we Wrocławiu odbędzie się decydujący o tytule mecz w Lidze Konferencji.
W najbliższym czasie w Polsce odbędą się także dwie duże międzynarodowe imprezy w futbolu kobiecym. O jednej z nich wiadomo już od pewnego czasu.
W 2025 roku Polska będzie organizatorem mistrzostw Europy kobiet U-19. Rok później ta sama drużyna wystąpi w mistrzostwach świata U-20.
Decyzję w tej sprawie ogłosił w niedzielne popołudnie Gianni Infantino. Głos w mediach społecznościowych zabrał prezes PZPN, Cezary Kulesza.
- Z dumą przyjmujemy fakt, że Polska będzie organizatorem mistrzostw świata U-20 kobiet w 2026 roku! To znaczące wydarzenie, nie tylko dla związku, ale i dla rozwoju piłkarstwa kobiecego w naszym kraju - napisał Kulesza.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik17 Dec 2023 · 18:12
Źródło: FIFA.com/X

Przeczytaj również