FIFA reaguje na skandal w Turcji. Jest stanowisko Infantino w sprawie pobitego arbitra

FIFA reaguje na skandal w Turcji. Jest stanowisko Infantino w sprawie pobitego arbitra
Xinhua / Press Focus
FIFA zajęła swoje stanowisko w sprawie wydarzeń w Turcji, gdzie pobito arbitra. Gianni Infantino stanowczo potępił zachowanie osób związanych z Ankaragucu.
Miniony poniedziałek zapisał czarną kartę w historii tureckiego futbolu. Po spotkaniu Ankaragucu z Caykur Rizespor działacze zespołu ze stolicy zaatakowali sędziego Halila Umuta Melera.
Dalsza część tekstu pod wideo
Wiadomo już, że TFF podjęło decyzję o tymczasowym zawieszeniu wszystkich meczów Super Lig. Obecnie debatuje się nad przyszłością drużyny Rafała Gikiewicza, której grozi degradacja (szczegóły TUTAJ).
Teraz swój głos w tej bulwersującej sprawie zabrała FIFA. Piłkarska centrala, za pośrednictwem Gianniego Infantino, potępiła atak na arbitra.
- W piłce nożnej absolutnie nie ma miejsca na przemoc, zarówno na boisku, jak i poza nim. Wydarzenia po meczu tureckiej Super Lig pomiędzy MKE Ankaragucu i Çaykur Rizespor są całkowicie niedopuszczalne i nie ma dla nich miejsca w naszym sporcie ani społeczeństwie - czytamy.
- Bez sędziów nie ma piłki nożnej. Sędziowie, zawodnicy, kibice i personel muszą czuć się bezpieczni, aby cieszyć się grą, dlatego wzywam odpowiednie władze, aby zapewniły rygorystyczne wdrażanie i przestrzeganie tych zasad na wszystkich poziomach - dodano.
Przypomnijmy, że Umut Meler podjął decyzję o przejściu na emeryturę. 37-latek tylko w tym sezonie poprowadził trzy mecze w Lidze Mistrzów oraz spotkanie w kwalifikacjach Ligi Europy.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk12 Dec 2023 · 10:59
Źródło: FIFA

Przeczytaj również