Filar Legii znów ma problemy. Złe informacje przed meczem z Larnaką

Poznaliśmy kadrę Legii Warszawa na pierwsze spotkanie z AEK Larnaką w eliminacjach Ligi Europy. Zdobywcy Pucharu Polski nie mogą liczyć na Juergena Elitima.
Przed Legią kluczowy dwumecz w eliminacjach europejskich pucharów. Stołeczni zmierzą się z AEK Larnaką w III rundzie eliminacji Ligi Europy. Jeśli przejdą Cypryjczyków, to na pewno zakwalifikują się przynajmniej do Ligi Konferencji.
Pierwsze spotkanie z Larnaką zaplanowano na najbliższy czwartek (7.08). Teraz zaś Legia ogłosiła kadrę, w której w oczy rzuca się brak Juergena Elitima. Kolumbijczyk wciąż ma problemy zdrowotne.
Klub przekazał, że pomocnik pozostaje w Warszawie, gdzie przechodzi rehabilitację po urazie. Poza 26-latkiem na Cypr nie poleci Pascal Mozie. Brakuje również Marca Guala, ale on nawet nie został zgłoszony, co ma związek z rychłym transferem. Łącznie Edward Iordanescu powołał 25 zawodników.
Elitim ma za sobą pięć występów w tym sezonie, strzelił gola i zanotował dwie asysty. Pauzował we wszystkich spotkaniach Ekstraklasy. Jego umowa obowiązuje do 30 czerwca 2026 roku.
Kadra Legii na pierwszy mecz z AEK Larnaką:
- Bramkarze: Kacper Tobiasz, Gabriel Kobylak, Wojciech Banasik.
- Obrońcy: Steve Kapuadi, Marco Burch, Paweł Wszołek, Radovan Pankov, Arkadiusz Reca, Ruben Vinagre, Patryk Kun, Jan Ziółkowski, Petar Stojanović, Artur Jędrzejczyk.
- Pomocnicy: Claude Goncalves, Rafał Augustyniak, Kacper Chodyna, Wahan Biczachczjan, Ryoya Morishita, Wojciech Urbański, Bartosz Kapustka.
- Napastnicy: Migouel Alfarela, Ilia Szkurin, Jean-Pierre Nsame, Jakub Żewłakow, Mileta Rajović.