Finał Copa Libertadores: Remis w pierwszym meczu Boca z Riverem

Gabriel_Ramos/Shutterstock
Zawodnicy CA Boca Juniors zremisowali przed własną publicznością z River Plate 2:2 (2:1) w pierwszym meczu finałowym Copa Libertadores.
Na stadionie La Bombonera w Buenos Aires pierwszego gola zdobyło Boca Juniors. W 34. minucie Ramon Abila odebrał piłkę odbitą w polu karnym i trafił w lewą stronę bramki.

Minutę później przyjezdni doprowadzili do wyrównania za sprawą trafienia Lucasa Pratto, który pewnym uderzeniem w lewy dolny róg pokonał golkipera rywali.
W doliczonym czasie gry pierwszej połowy prowadzenie zapewnili sobie gospodarze. Wówczas Dario Benedetto najwyżej wyskoczył do futbolówki zagranej z rzutu rożnego przez Sebastiana Cano i strzałem głową umieścił ją w siatce.
Wynik starcia na 2:2 ustalił w 61. minucie Carlos Izquierdoz, który głową trafił piłkę uderzoną z rzutu wolnego i niefortunnie trafił do własnej siatki.
Copa Libertadores to odpowiednik rozgrywek Ligi Mistrzów w Ameryce Południowej. W tegorocznym finale po raz pierwszy w historii zmierzyły się ze sobą dwie drużyny z Argentyny.
Pierwotnie pierwszy mecz finałowy miał zostać rozegrany 10 listopada, ale z powodu obfitych opadów deszczu został przełożony na następny dzień.