Finał Ligi Mistrzów odbędzie się w Paryżu! UEFA nałożyła sankcje na Rosję [NASZ NEWS]

Finał Ligi Mistrzów odbędzie się w Paryżu! UEFA nałożyła sankcje na Rosję [NASZ NEWS]
Paweł Andrachiewicz/Pressfocus
Finał Ligi Mistrzów pierwotnie miał się odbyć w Sankt Petersburgu. UEFA zmieniła jednak gospodarza ze względu na działania wojenne prowadzone przez Rosję. Najważniejszy mecz sezonu w klubowej piłce odbędzie się w Paryżu.
Świat sportu czekał na reakcję oficjeli w związku z działaniami zbrojnymi Rosji. Wczoraj na Ukrainie wprowadzony został stan wojenny po tym, jak zaatakowano terytorium naszych wschodnich sąsiadów.
Dalsza część tekstu pod wideo
Z tego powodu UEFA zorganizowała specjalne spotkanie Komitetu Wykonawczego. W jego trakcie zdecydowano o sankcjach nałożonych na Rosję.
Tegoroczny finał Ligi Mistrzów nie odbędzie się w Sankt Petersburgu. Gospodarzem imprezy zostanie Paryż. Mecz odbędzie się na Stade de France.
Wcześniej w mediach spekulowano na temat możliwej organizacji finału na Wembley. Londyński stadion jest jednak już zarezerwowany na play-offy o awans do Premier League. Finał Champions League odbędzie się zatem 28 maja w stolicy Francji.
Na Stade de France odbył się już finał w 2006 roku. Wówczas Barcelona wygrała 2:1 z Arsenalem.
W trakcie posiedzenia Komitetu Wykonawczego zdecydowano także, że do odwołania rosyjskie i ukraińskie kluby oraz reprezentacje będą grały na neutralnym terenie w rozgrywkach UEFA. Szerzej o tym piszemy TUTAJ.

Przeczytaj również