Flick ocenił wejście Lewandowskiego. Zdradził, co zobaczył u Polaka
Wejście Roberta Lewandowskiego z ławki rezerwowych odmieniło mecz FC Barcelony z Oviedo. Występ Polaka ocenił Hansi Flick.
Lewandowski już czwarty raz w tym sezonie rozpoczął mecz wśród rezerwowych. Pięć minut po wejściu na boisko strzelił kluczowego gola meczu. Barcelona dzięki niemu objęła prowadzenie 2:1. Ostatecznie wygrała 3:1.
Polak w tym sezonie ma na koncie trzy trafienia. Flick po meczu mówił na jego temat z dużym uznaniem.
- Wiemy, czego możemy oczekiwać od Roberta. W polu karnym jest jednym z najlepszych na świecie - komentował Flick.
Niemiec podkreślał, że bardzo liczy na piłkarzy, którzy wchodzą na boisko z ławki rezerwowych. W Oviedo poza Lewandowskim na zmiany wchodzili Frenkie de Jong, Jules Kounde, Andreas Christensen i Marc Bernal.
- Zawsze mówię piłkarzom, że zaczyna dana jedenastka, a mecz kończymy nawet pięcioma innymi piłkarzami. Najważniejsze, żeby każdy dawał wszystko dla drużyny. Było widać, że kiedy Lewandowski wchodził z ławki, chciał zmienić rezultat. Nie chodzi tylko o bramkę, ale o zmianę dynamiki meczu. Dla nas to coś świetnego - podsumował trener Barcelony.
Mistrzowie Hiszpanii kolejny ligowy mecz rozegrają w niedzielę. Zagrają wtedy u siebie z Realem Sociedad San Sebastian.