Flick rozpłynął się nad Lewandowskim. "Wtedy jest niesamowity"

Hansi Flick zabrał głos na temat Roberta Lewandowskiego tuż po dublecie Polaka z Newcastle United. Nie szczędził mu pochwał.
Barcelona zmiażdżyła w rewanżu Newcastle aż 7:2 i awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, gdzie zmierzy się z Atletico Madryt. Pomógł w tym Robert Lewandowski, który strzelił "Srokom" dwie bramki, bijąc kilka rekordów, m.in. stał się pierwszym piłkarzem, który w tych elitarnych rozgrywkach strzelił gola 41 drużynom.
"Lewy" przełamał się po tym, jak zarówno w pierwszej połowie z Newcastle, jak i ostatnio w lidze z Sevillą zmarnował kilka sytuacji bramkowych. Koniec końców zdobył jednak bramki nr 116 i 117 w koszulce "Barcy". Jest już 11. najskuteczniejszym zawodnikiem w historii klubu.
Po ostatnim gwizdku o polskim napastniku wypowiedział się trener Hansi Flick. Pochwalił go i przyznał, że był to idealny moment na przełamanie.
- To nigdy nie jest łatwe dla napastnika, ich zawsze rozlicza się z goli. To normalne. Ale jestem szczęśliwy, że dzisiaj strzelił dwie bramki. Co istotne, Robert ma ogromne doświadczenie w tego typu meczach, w Lidze Mistrzów. To dla niego idealny dzień, by znowu zacząć strzelać - zauważył Niemiec.
Flick podkreślił, że Lewandowski wciąż należy do światowej czołówki na swojej pozycji.
- Mamy wielu ważnych piłkarzy. Zawsze myślę o zespole, "Lewy" jest jego częścią. (...) W takich meczach jak dziś jest niesamowity. To nadal jeden z najlepszych piłkarzy i najlepszych napastników w polu karnym - dodał.
- Pierwszy gol był wyjątkowy, bo Newcastle zwykle bardzo dobrze broni przy stałych fragmentach. To było naprawdę dobre. Jestem bardzo szczęśliwy, że Robert strzelił dzisiaj dwa gole - skwitował.
Kolejna okazja na gole dla Lewandowskiego w niedzielę przeciwko Rayo Vallecano. Potem czeka go mecz Polski z Albanią, którego stawką jest awans do finału baraży o wyjazd na mundial.