Flick wskazał kluczowego piłkarza Barcelony. "Fundamentalny element projektu"

Flick wskazał kluczowego piłkarza Barcelony. "Fundamentalny element projektu"
Paul Chesterton / pressfocus
Hansi Flick od tego tygodnia odpowiada za wyniki FC Barcelony. Jak donosi kataloński Sport, jeden z piłkarzy jest nietykalny dla niemieckiego szkoleniowca. Wcześniej spekulowano o jego transferze.
Nie jest tajemnicą, że "Blaugrana" musi sprzedać jednego z ważnych zawodników, aby uporać się z problemami finansowymi. W mediach przewijało się kilka nazwisk.
Dalsza część tekstu pod wideo
Wśród nich był między innymi Ronald Araujo. Urugwajczyk wciąż nie odpowiedział na propozycję nowej umowy, którą jakiś czas temu przedstawił mu klub.
Stoper budzi duże zainteresowanie wśród czołowych europejskich klubów. W ostatnim czasie łączono go między innymi z Bayernem Monachium, Manchesterem United oraz Chelsea.
Odejście Urugwajczyka poważnie miał brać pod uwagę Xavi. Pod rządami Hansiego Flicka sytuacja może się jednak zmienić o 180 stopni.
Jak donosi kataloński Sport, niemiecki trener uważa Urugwajczyka za absolutnie fundamentalną postać dla swojego projektu. Potrzebuje bowiem szybkich piłkarzy w defensywie.
W minionym sezonie Araujo rozegrał 37 oficjalnych spotkań w FC Barcelonie. W tym czasie strzelił jednego gola i zanotował dwie asysty. Transfermarkt wycenia go na 70 milionów euro.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik31 May · 10:54
Źródło: Sport.es

Przeczytaj również