Florentino Perez zaskoczył przed meczem z FC Barceloną. Niespodziewana decyzja prezesa Realu Madryt

Florentino Perez zaskoczył przed meczem z Barceloną. Niespodziewana decyzja prezesa Realu Madryt
Richard Callis/SPP/Pressfocus
Florentino Perez nie będzie obecny na Camp Nou podczas dzisiejszego El Clasico. Takie informacje przekazuje madrycki dziennik "El Mundo".
Mecze Barcelony z Realem niemal zawsze były okazją do spotkania włodarzy obu klubów. Prasa zaznacza, że dotychczas Perez nigdy nie opuścił wyjazdowego Klasyku. Pojawił się na stadionie "Barcy" nawet podczas pierwszego meczu Luisa Figo, który zamienił "Dumę Katalonii" na "Los Blancos", czym wywołał ogromne kontrowersje. Frustracja kibiców na Camp Nou była wówczas tak duża, że w Portugalczyka rzucono głową świni.
Dalsza część tekstu pod wideo
Perez dopiero teraz zdecydował się na opuszczenie pierwszego El Clasico podczas swojej prezesury. Dziennik "El Mundo" zaznacza, że działacz spodziewa się bardzo wrogiego nastawienia na Camp Nou, więc woli uniknąć niepotrzebnego ryzyka.
Decyzja Pereza prawdopodobnie jest związana ze słynną już sprawą Negreiry. Barcelona niedawno została oficjalnie oskarżona o korupcję za płacenie byłemu wiceprezesowi Komitetu Technicznego Sędziów.
Real Madryt zareagował na działania prokuratury. "Królewscy" oficjalnie ogłosili, że pojawią się w postępowaniu, aby bronić swoich interesów, o czym szerzej pisaliśmy TUTAJ.
"Duma Katalonii" nadal utrzymuje jednak, że jest niewinna. Joan Laporta otwarcie zapowiedział, że będzie walczył o dobre imię klubu, a wszelkie oskarżenia są wynikiem rzekomej kampanii przeciwko Barcelonie. Sytuacja przed El Clasico pozostaje zatem niezwykle napięta.
Pierwszy gwizdek w starciu podopiecznych Xaviego i Carlo Ancelottiego zabrzmi dziś o godzinie 21:00. Spotkanie będziecie mogli śledzić w naszym serwisie, dzięki relacji na żywo. Serdecznie zapraszamy.
Redakcja meczyki.pl
Adam Kłos19 Mar 2023 · 12:07
Źródło: El Mundo/realmadryt.pl

Przeczytaj również