Francja-elegancja. Tak Deschamps ocenił reprezentację Polski

Francja-elegancja. Tak Deschamps ocenił reprezentację Polski
Icon Sport / press focus
Reprezentacja Polski będzie ostatnim rywalem Francji w fazie grupowej EURO 2024. Didier Deschamps mówi o biało-czerwonych z dużym szacunkiem.
Francuzi są zdecydowanymi faworytami grupy D. Polacy w tym gronie uchodzą za outsiderów. Wyżej stawia się szanse Holandii i Austrii.
Dalsza część tekstu pod wideo
Mimo tego Didier Deschamps wypowiada się o biało-czerwonych z dużym uznaniem. Jego zdaniem Polacy są klasową drużyną.
- Choć Lewandowski to jeden z najlepszych napastników na świecie, to nie mam zamiaru redukować reprezentacji Polski do niego. Im mniej razy dotknie piłki, tym lepiej, ale wokół niego są inni zawodnicy - powiedział Deschamps.
- Mam ogromny szacunek dla reprezentacji Polski. To drużyna, która jest przyzwyczajona do rywalizacji w wielkich turniejach. Na mundialu nie grało nam się z nią łatwo. Polacy mają doświadczonych zawodników, którzy prezentują wysoki poziom. To nie jest drużyna, która awansowała przez przypadek - dodał selekcjoner Francji.
Nie brakuje głosów, że Deschamps może na mecz z Polską wystawić rezerwowy skład. Zapewne stanie się tak, jeśli Francja po dwóch kolejkach będzie pewna awansu do kolejnej rundy. Jej trener nie kryje, że liczy na taki rozwój sytuacji.
- Idealnie byłoby, gdybyśmy awansowali już po dwóch meczach albo nawet mieli pewność zajęcia pierwszej pozycji w grupie. Naszym celem są zwycięstwa w dwóch pierwszych meczach - podsumował Deschamps.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski29 May · 15:59
Źródło: RMC Sport

Przeczytaj również