Francuska młodzieżówka bezlitosna dla Cypru. Srogie lanie w eliminacjach ME [WIDEO]

Młodzieżowa reprezentacja Francji nie miała żadnej litości dla Cypru. "Trójkolorowi" wygrali w eliminacjach młodzieżowego Euro aż 9:0!
Od niedawna trenerem reprezentacji Francji do lat 21 jest Thierry Henry. Mistrz świata z 1998 roku na razie notuje wyśmienite wyniki. Jego drużyna wygrała cztery mecze, w których zaaplikowała rywalom aż 19 goli!
Prawie połowę tego dorobku Francuzi uzbierali w meczu z Cyprem. Po zawodach było już do przerwy. Strzelanie rozpoczął Evagoras Antoniou, który trafił do własnej bramki. Później dwa gole dołożył Arnaud Kalimuendo, a jednego Maghnes Akliouche. Bramka ostatniego z nich była kuriozalna: Cypryjczycy zgubili piłkę w okolicach własnego pola karnego i tylko bezradnie przyglądali się jak ta wpada do siatki.
Francuzi w drugiej połowie nie zdjęli nogi z gazu. Chrislain Matisma strzelił jednego gola, po dwa - Ryan Cherki i Mathys Tel. Skuteczność ostatniego z nich może budzić uznanie. Piłkarz Bayernu zagrał tylko nieco ponad pół godziny.
Reprezentacja Francji z kompletem zwycięstw prowadzą w swojej grupie eliminacyjnej. W listopadzie czekają ją mecze z Austrią i Słowenią.
Marcin Karbowski17 Oct 2023 · 20:54