Frank Lampard uhonorował reprezentanta Anglii. Przekazał mu specjalny upominek [WIDEO]

Screen/Twitter
Przed meczem reprezentacji Anglii z Belgią doszło do spotkania Declana Rice’a z Frankiem Lampardem. Legendarny piłkarz przekazał pomocnikowi Arsenalu specjalną parę butów.
Marcowe zgrupowanie reprezentacji Anglii rozpoczęło się od sporego falstartu. Drużyna Garetha Southgate’a przegrała na Wembley z Brazylią. Bohaterem gości został młody napastnik, Endrick.
We wtorek rywalem finalisty EURO 2020 była Belgia. Już w 11. minucie meczu na listę strzelców wpisał się Youri Tielemans. Kilka chwil później do remisu doprowadził natomiast Ivan Toney.
Jeszcze przed przerwą drugiego w tym meczu gola strzelił Tielemans. Bramka zdobyta przez pomocnika reprezentacji Belgii nie wystarczyła jednak tej drużynie do zwycięstwa nad Anglią.
W doliczonym czasie gry bohaterem gospodarzy został Jude Bellingham. Piłkarz Realu Madryt wykorzystał dogranie Jamesa Maddisona i umieścił piłkę w siatce, strzelając gola na 2:2.
Przed rozpoczęciem wtorkowego meczu doszło zaś do specjalnego spotkania. Były reprezentant Anglii, Frank Lampard, odwiedził Declana Rice’a. 45-latek wręczył pomocnikowi mały upominek.
Zawodnik Arsenalu otrzymał od legendy spersonalizowaną parę butów marki Adidas. Na obuwiu umieszczony został napis "50 caps", który nawiązywał do faktu, że mecz z Belgią był dla Rice’a jubileuszowym występem w narodowych barwach. Na podeszwie znalazła się z kolei flaga Anglii.
- To dla mnie ogromne osiągnięcie. Osoby mi bliskie wiedzą, ile znaczy gra dla mojego kraju, więc rozegranie 50 występów w reprezentacji jest niesamowite. Jestem podekscytowany możliwością założenia nowych butów na boisku i celebrowania tej chwili - powiedział angielski piłkarz.
Podczas nadchodzącego EURO 2024 reprezentacja Anglii zagra w fazie grupowej z Serbią, Danią, a także Słowenią. Pierwsze spotkanie z udziałem tej kadry zaplanowano na 16 czerwca.
Piotr Sidorowicz 27 Mar · 11:30
Źródło: Twitter