"G*wno macie, a nie akademię". Kowalczyk bez opamiętania grilluje Legię, co za słowa

"G*wno macie, a nie akademię". Kowalczyk bez opamiętania grilluje Legię, co za słowa
Screen YouTube
Wojciech Kowalczyk poruszył kwestię problemów Legii Warszawa. Zdaniem byłego reprezentanta Polski stołeczny klub ma ogromny problem z juniorami.
Za Legią słaby sezon. Zespół nie powalczył o wygraną Fortuna Pucharu Polski, natomiast w Ekstraklasie zajął trzecie miejsce. Kłopotliwe są jednak nie tylko wyniki.
Dalsza część tekstu pod wideo
Według Wojciecha Kowalczyka problemów nastręcza także akademia. Zdaniem byłego reprezentanta Polski nie produkuje ona zawodników, którzy są w stanie wesprzeć pierwszy zespół.
- Gdzie w Legii jest ta młodzież wybitna?! Jaka akademia?! Akademia Pana Kleksa, to tyle widziałem z młodzieży. Kleksa postawili - rzucił w Kanale Sportowym.
- Nie ma żadnej akademii. Nie ma żadnej akademii! Same dziady tam są! Jeżeli oni płacą kary za juniorów, to oni się przyznają do tego - podkreślił.
- Nie interesuje mnie wyjście Jacka Zielińskiego czy Mioduskiego. Wy macie g*wno, a nie akademię! Wy się nadajecie... Żaden trener nie chce wypuścić młodego, bo w tej akademii nie macie nic. Druga drużyna to jest jakieś pośmiewisko - dodał wzburzony.
Legia faktycznie fatalnie wypada pod względem liczby minut zawodników młodzieżowych. W obecnej klasyfikacji Pro Junior System zespół zajmuje ostatnie miejsce. Pierwszy jest ŁKS.
W związku z brakiem wypełnienia obowiązujących limitów warszawiacy zapłacą co najmniej 500 tysięcy złotych kary.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk23 May · 22:43
Źródło: Kanał Sportowy

Przeczytaj również