Galaktyczny transfer Barcelony! Dogadała się z gigantem
Rodri zostanie nowym zawodnikiem FC Barcelony. Jak donosi Fabrizio Romano, mistrzowie Hiszpanii dogadali się już z Manchesterem City.
Pomocnik ma za sobą niezwykle udany mundial. Jego drużyna sięgnęła po mistrzostwo świata, a sam Rodri dostał Złotą Piłkę FIFA, nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju.
Przez wiele miesięcy piłkarza łączono z Realem Madryt. Wydawało się, że zawodnik dołączy do "Królewskich". Później do gry wkroczyła jednak FC Barcelona.
Rodri niespodziewanie wybrał propozycję "Blaugrany". W stolicy Katalonii grał będzie z wieloma zawodnikami, których doskonale zna z kadry.
Negocjacje hiszpańskiego klubu z Manchesterem City nie były łatwe. Niedzielny wieczór przyniósł jednak przełom w rozmowach.
Jak donosi Fabrizio Romano, "The Citizens" zaakceptowali najnowszą propozycję "Barcy". Rodri dostał ostateczną zgodę na transfer.
Według Cadena COPE mistrzowie Hiszpanii zapłacą za piłkarza 65 milionów euro plus bonusy. Według Matteo Moretto razem z premiami kwota transferu może wynieść 75 milionów euro. Pomocnik ma podpisać czteroletni kontrakt na Camp Nou.