Gareth Bale dał o sobie znać! Asysta i gol Walijczyka, zwycięstwo Tottenhamu w Lidze Europy [WIDEO]

Richard Calver / Press Focus
Tottenham jest o krok od awansu do 1/8 finału Ligi Europy. W pierwszym starciu z Wolfsbergerem wygrał 4:1 (3:0).
Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa spotkanie rozegrano w Budapeszcie. W roli gospodarza wystąpił Wolfsberger.
Piłkarze "Kogutów" do starcia podeszli bez taryfy ulgowej. Już do przerwy prowadzili 3:0. W roli głównej wystąpił Gareth Bale, który w ostatnich tygodniach przeżywał ciężkie chwile. Dziś Walijczyk przypomniał o sobie.
Najpierw zanotował asystę przy golu Sona. Kwadrans później sam zaś trafił do siatki. Tym razem sprytnie ograł rywala w polu karnym i posłał piłkę obok bramkarza. Trzeba przyznać, że Kofler mógł lepiej zachować się w tej sytuacji.
Trzecią bramkę dla "Kogutów" zdobył Lucas. Brazylijczyk przeprowadził efektowny rajd, który wykończył pewnym uderzeniem.
Wolfsberger po przewie zdołał zaskoczyć rywali. W 55. minucie z rzutu karnego trafił Liendl. Jak się okazało, było to honorowe trafienie dla austriackiej ekipy.
Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:1. W 88. minucie na listę strzelców wpisał się Carlos Vinícius. Rewanżowe spotkanie zaplanowano na 24 lutego.
Daniel Makarewicz18 Feb 2021 · 20:47