Genialna akcja zawodnika Borussii Dortmund. Przebiegł całe boisko i wpakował piłkę do siatki [WIDEO]

Źródło: Twitter / @ViaplayUrheilu
Julian Ryerson popisał się fantastycznym trafieniem w spotkaniu Hoffenheim z Borussią Dortmund. Gracz BVB pokonał z piłką całe boisko, a następnie samodzielnie zakończył akcję.
Strzelanie na PreZero Arenie rozpoczęło się w 18. minucie. Po wyrzucie z autu John Brooks zgubił piłkę tuż przed polem karnym. Futbolówkę przejął Julian Brandt. Niemiec wystawił ją Niclasowi Fuellkrugowi, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce.
Hoffenheim szybko zdobyło jednak wyrównującą bramkę. W 25. minucie było już 1:1 po tym, jak rzut karny pewnie wykorzystał Andrej Kramarić. Pierwsza odsłona nie zakończyła się jednak remisem dla gospodarzy. W ostatnich sekundach czasu gry Borussia Dortmund znów znalazła się na prowadzeniu za sprawą Marco Reusa.
W trakcie drugiej połowy zawodnicy obu zespołów przez długi czas nie mogli znaleźć drogi do bramki. Kiedy jednak padł gol, było to trafienie najwyższej światowej klasy. Obrońca BVB, Julian Ryerson, podwyższył wynik w spektakularny sposób.
Piłkarze gospodarzy próbowali przeprowadzić akcję, która zapewniłaby im remis. Po nieudanym zagraniu futbolówkę przejął 25-letni Norweg. Defensor nie zdecydował się jej jednak oddać żadnemu z klubowych kolegów. Samodzielnie popędził skrzydłem, po czym zszedł do środka i strzelił między nogami Olivera Baumanna.
Ryerson zaprzepaścił tym samym szanse "Die Kraichgauer" na wyrównanie, zapewniając BVB trzy punkty niezależnie od wydarzeń, które mogły się rozegrać w ostatnich minutach doliczonego czasu gry. Ostatecznie nic więcej się jednak nie wydarzyło. Borussia Dortmund wygrała na wyjeździe z Hoffenheim 3:1.
Drużyna z Signal Iduna Park znajduje się obecnie na szczycie tabeli Bundesligi, podczas gdy "Die Kraichgauer" zajmują szóste miejsce. Układ sił może się jednak zmienić po rozegraniu sobotnich i niedzielnych meczów ligi niemieckiej, wśród których znajduje się m.in. hitowe starcie RB Lipsk z Bayernem Monachium.
Michał Boncler30 Sep 2023 · 13:08
Źródło: Twitter