Genialna bramka byłej gwiazdy Napoli. Przypomniał o sobie w fantastyczny sposób, dał drużynie awans [WIDEO]

Źródło: Twitter / @DSmartDunyasi
Fantastyczne trafienie Driesa Mertensa w meczu eliminacji Ligi Mistrzów UEFA. Belg zapewnił Galatasaray awans do trzeciej rundy eliminacji, strzelając zwycięskiego gola w meczu z Żalgirisem Wilno.
W pierwszym meczu drugiej rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów Galatasaray zanotowało dużą wpadkę. Turecki klub, którego aspiracją jest gra w fazie grupowej, zremisował na wyjeździe z Żalgirisem Wilno 2:2.
W ubiegłym tygodniu goście przez kilkanaście minut drugiej połowy przegrywali, by dwoma szybkimi bramkami zapewnić sobie prowadzenie. Stracili je jednak w doliczonym czasie gry po bramce Donatasa Kazlauskasa, który w euforii ściągnął koszulkę, po chwili... wylatując z boiska za drugą żółtą kartkę.
W rewanżu Galatasaray nie mogło sobie zatem pozwolić na błędy. W 31. minucie Turcy objęli prowadzenie po cudownym golu. Kerem Akturkoglu podał piłkę przed pole karne do Driesa Mertensa, a Belg popisał się soczystym uderzeniem z powietrza. Strzał był nie do obrony.
Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0. Było to więc trafienie na wagę zwycięstwa i awansu tureckiej drużyny do trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów, w której Galatasaray zmierzy się z Olimpią Lublana.
Dries Mertens to były wieloletni pomocnik Napoli, skąd odszedł kilkanaście miesięcy temu. Przed transferem do włoskiej drużyny w 2013 roku reprezentował barwy Utrechtu czy PSV.
Michał Boncler03 Aug 2023 · 11:07
Źródło: Twitter