Bayern. "Gigant bramkowy". Robert Lewandowski wychwalany przez niemieckie media

Niemieckie media wychwalają Roberta Lewandowskiego po jego kolejnym koncercie w Bundeslidze. Polak zbiera zasłużone pochwały za trzy gole wbite w meczu z Herthą.
33-latek trafiał do bramki w szesnastu kolejnych meczach o stawkę. W ten sposób wyrównał rekord Gerda Muellera. Jego inne osiągnięcia wyliczył "Abendzeitung Munchen". Niemiecki dziennik, tak jak inne media, przyznały Lewandowskiemu notę "1". W tamtejszej skali to "klasa światowa".
- Trzynasty gol "Lewego" w trzynastym ligowym meczu z rzędu. Dwunaste z rzędu spotkanie z trafieniem u siebie. To rekord ustanowiony przez Gerda Muellera i Juppa Heynckesa - podkreśla "Abendzeitung Munchen".
Najwyższą możliwą notę kapitanowi reprezentacji Polski wystawił też dziennik "Tageszeitung".
- Cóż można powiedzieć? Wyróżniał się - podsumowała gazeta.
Grę Lewandowskiego doceniają też inne redakcje. Nota "1" jest na porządku dziennym.
- Gigant bramkowy Lewandowski poprowadził Bayern do wygranej po pierwszym festiwalu strzeleckim w Bundeslidze pod wodzą Juliana Nagelsmanna przed 25 000 wiwatujących widzów - to recenzja z portalu "sport1.de".
Najwyżej, jak tylko można, Lewandowskiego oceniły też serwisy internetowe "Goal.com" czy "Spox".
Lewandowski w trzech meczach tego sezonu Bundesligi strzelił pięć goli. Dwa trafienia zaliczył też w meczu o Superpuchar Niemiec.