Gigant chce Rodriego. To byłby transfer dekady
Rodri jest rozchwytywany na rynku transferowym. Marco Ruiz z dziennika AS podał, że Real Madryt spróbuje pozyskać gwiazdę Manchesteru City.
Rodri w formie jest absolutnie wyjątkowym zawodnikiem. W poprzednim roku elektorzy France Football wybrali go najlepszym piłkarzem świata. Złota Piłka była uhonorowaniem gracza, który sięgnął po mistrzostwo Europy i mistrzostwo Anglii.
Manchester City z pewnością chciałby kontynuować współpracę z pomocnikiem. Jego aktualna umowa obowiązuje jednak jeszcze tylko przez dwa lata.
Hiszpańska prasa podała, że Real Madryt spróbuje wykorzystać okazję. W przyszłym roku "Los Blancos" powalczą o pozyskanie wychowanka Villarrealu.
Triumfator Ballon d'Or potencjalnie mógłby zastąpić na Santiago Bernabeu. "Królewscy" wciąż nie załatali luki po ubiegłorocznym przejściu Niemca na sportową emeryturę.
- Priorytetem Realu jest pozyskanie pomocnika, który zastąpiłby Toniego Kroosa. Rodri to wymarzona opcja. To gracz, którego sprowadzenie wymagałoby najwięcej wysiłku. Jego kandydatura będzie jednak poważnie rozważana latem przyszłego roku, kiedy pozostanie mu 12 miesięcy do końca kontraktu - opisał Marco Ruiz.
Rodri dotychczas wystąpił w 261 meczach City, notując 26 bramek i 31 asyst. W tym sezonie rozegrał tylko cztery spotkania z powodu zerwania więzadła krzyżowego.
Ewentualny transfer 28-latka z pewnością wiązałby się z gigantycznymi kosztami. Portal Transfermarkt wycenia go na 110 mln euro.