Gigantyczne emocje w półfinale kobiecego mundialu. Zwroty akcji w końcówce meczu [WIDEO]

Reprezentacja Hiszpanii awansowała do finału mistrzostw świata kobiet. W półfinale pokonała Szwecję 2:1.
Mecz trzymał w napięciu do ostatnich minut. To, co wydarzyło się w końcówce, śmiało można określić mianem trzęsienia ziemi.
Hiszpania objęła prowadzenie w 81. minucie. Gola strzeliła Salma Paralluelo. 19-letnia rezerwowa zaliczyła drugie ważne trafienie w turnieju. W ćwierćfinale z Holandią strzeliła w dogrywce zwycięskiego gola dla swojej drużyny.
Szwedki odpowiedziały w 88. minucie. W zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła do Rebecki Blomqvist, która strzałem bez przyjęcia doprowadziła do remisu.
Riposta Hiszpanek była natychmiastowa. W 89. minucie po rozegraniu rzutu rożnego efektownym uderzeniem z dystansu popisała się Olga Carmiona. Na jej trafienie Szwedki nie zdołały już odpowiedzieć.
Reprezentacja Hiszpanii czeka teraz na rywala w finale. W środę w drugim półfinale zmierzą się Australijki z Angielkami.
Hiszpania - Szwecja 2:1

(Paralluelo 81, Carmona 89 - Blomqvist 88)