Gigantyczne straty FC Barcelony! Kilkadziesiąt milionów euro przepadło

Gigantyczne straty FC Barcelony! Kilkadziesiąt milionów euro przepadło
Icon Sport / pressfocus
FC Barcelona we wtorek odpadła z Ligi Mistrzów po porażce 1:4 z Paris Saint-Germain. Ten wynik jest katastrofą nie tylko ze sportowego, ale i z finansowego punktu widzenia, o czym pisze kataloński Sport.
"Blaugrana" wciąż zmaga się ze sporymi problemami. Mistrzom Hiszpanii trudno spełnić wymagania Finansowego Fair Play La Liga.
Dalsza część tekstu pod wideo
Właśnie ze względu na pieniądze FC Barcelonie tak bardzo zależało na jak najlepszym występie w Lidze Mistrzów. Do półfinału zamiast ekipy z Katalonii awansowało jednak PSG.
Dla "Barcy" to bardzo duży cios, także z finansowego punktu widzenia. O ogromnych pieniądzach, które bezpowrotnie przepadły, pisze kataloński Sport.
Sam awans do kolejnej fazy Ligi Mistrzów wyceniono na 12,5 miliona euro. To jednak mała część strat, jakie we wtorkowy wieczór ponieśli Hiszpanie.
Drużyny z Katalonii zabraknie bowiem na Klubowych Mistrzostwach Świata. Za sam występ w tym turnieju FIFA płaci każdemu z uczestników po 50 milionów euro.
To pieniądze, które z pewnością bardzo przydałyby się Barcelonie. "Blaugrana" będzie musiała radzić sobie jednak bez dużej premii, co z pewnością może martwić Joana Laportę.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik17 Apr · 13:08
Źródło: Sport.es

Przeczytaj również