Gigantyczny skandal w Serie A! Mecz AC Milanu przerwany po ataku na tle rasowym

Gigantyczny skandal w Serie A! Mecz Milanu przerwany po ataku na tle rasowym
W lidze włoskiej doszło do prawdziwego skandalu. Mecz Udinese - AC Milan został przerwany z powodu rasistowskich okrzyków kibiców gospodarzy.
Początkowo mecz w Udine toczył się w szybkim tempie. Obie drużyny aktywnie szukały okazji na strzelenia gola.
W 32. minucie "Rossoneri" dopięli swego. Theo Hernandez dograł z lewego skrzydła do Rubena Loftusa-Cheeka, który trafił do siatki.
Ruben Loftus-Cheek w meczu AS Roma - AC Milan
Fabrizio Carabelli / pressfocus
Kilkadziesiąt sekund później mecz został przerwany. Wszystko z powodu skandalicznego zachowania fanów Udinese, którzy obrazili Mike'a Maignana na tle rasowym.
Golkiper zgłosił ten incydent sędziemu, po czym opuścił murawę. Następnie arbiter przerwał spotkanie i zaprosił piłkarzy obu drużyn do szatni.
Mike Maignan w meczu Milan - Atalanta
IPA / pressfocus
Po około pięciu minutach mecz został wznowiony. Maignan pozostał między słupkami "Rossonerich". W 42. minucie golkiper musiał wyciągać piłkę z siatki po skutecznym strzale Lazara Samardzicia.
Liga włoska zareagowała na niepożądane wydarzenia. Na oficjalnym profilu rozgrywek przypomniano, że Serie A potępia wszelkie przejawy rasizmu.
Milan ostatecznie wygrał z Udinese 3:2 po znakomitej końcówce. Szerzej na ten temat piszemy TUTAJ.
Adam Kłos20 Jan · 21:28
Źródło: Twitter