GKS Katowice w Ekstraklasie! Dramat Arki Gdynia [WIDEO]

Piotr Matusewicz / pressfocus
GKS Katowice w Ekstraklasie! Zespół Rafała Góraka zapewnił sobie bezpośredni awans, pokonując 2:0 Arkę Gdynia w ostatniej kolejce Fortuna 1. Ligi.
Arka już w poprzedniej kolejce mogła zapewnić sobie bezpośredni awans. Tydzień temu przegrała jednak z Lechią Gdańsk 1:2. Przed ostatnią kolejką zespół z Gdyni zajmował drugie miejsce w tabeli. Przewaga nad GKS-em Katowice wynosiła trzy punkty. Remis w bezpośrednim starciu gwarantował jej awans.
Arka szybka ruszyła do ataku. Już po kilkudziesięciu sekundach od pierwszego gwizdka Hubert Adamczyk spróbował zagrozić bramce GKS-u, ale został zablokowany. Po chwili jeden z obrońców zablokował Olafa Kobackiego.
Gospodarze atakowali, jednak to goście z Katowic mogli objąć prowadzenie. GKS trafił do siatki, ale trafienie anulowano z powodu faulu Sebastiana Bergiera. Arka otrzymała poważny sygnał ostrzegawczy.
Ekipa Wojciecha Łobodzińskiego próbowała odnaleźć właściwy rytm. Karol Czubak oddał dwa strzały, które nie zaskoczyły Dawida Kudły. W odpowiedzi minucie Bergier uderzył nad poprzeczką.
W 26. minucie GKS zdobył bramkę, która musiała zostać uznana. Wynik meczu otworzył Adrian Błąd, który oddał idealny strzał.
Utrata gola wpłynęła destabilizująco na gospodarzy. W pierwszej połowie już nie stworzyli zagrożenia pod bramką Kudły. Do przerwy GKS prowadził 1:0.
W 77. minucie Bergier mógł definitywnie przesądzić o awansie. Napastnik trafił do siatki, ale trafienie anulowano z powodu spalonego.
W końcówce Arka już nie zdołała doprowadzić do remisu, który dałby jej awans. GKS wygrał 1:0 i został drugim beniaminkiem Ekstraklasy. Arka powalczy o awans w barażach.
Adam Kłos26 May · 16:58