Głośny transfer zdolnego Polaka w Ekstraklasie. Kapitan młodzieżówki zmienia klub [NASZ NEWS]

Głośny transfer zdolnego Polaka w Ekstraklasie. Kapitan młodzieżówki zmienia klub [NASZ NEWS]
Zulkarnain / pressfocus
Tomasz - Włodarczyk
Tomasz Włodarczyk24 Jun · 12:37
Jeden z najzdolniejszych polskich piłkarzy młodego pokolenia zmienia klub. Krzysztof Kolanko opuszcza Górnika Zabrze, ale dalej będzie grał w Ekstraklasie.
Krzysztof Kolanko, rocznik 2006, to kapitan reprezentacji Polski do lat 17. na ostatnich mistrzostwach świata tej kategorii wiekowej. Uznawany jest za duży talent, mimo niskiego wzrostu świetnie sobie radzi z piłką przy nodze i potrafi obsadzić kilka pozycji w drugiej linii. W Ekstraklasie zadebiutował 30 lipca 2022 roku, jeszcze zanim skończył 16 lat! Łącznie rozegrał w lidze dla Górnika 4 mecze (24 minuty).
Dalsza część tekstu pod wideo
Na tym ten licznik w barwach klubu z Zabrza się zatrzyma. Według naszych informacji Kolanko zmienia klub i zagra w Zagłębiu Lubin. Z "Miedziowymi" podpisze dwuletni kontrakt, po tym jak 30 czerwca wygaśnie jego umowa z Górnikiem.
W ostatnim sezonie zdolny pomocnik grał dla drużyny rezerw. W III Lidze rozegrał 19 spotkań (blisko 1500 minut). W młodzieżówce cieszy się zaś niezmiennym zaufaniem selekcjonera Marcina Włodarskiego. Jest liderem na boisku i w szatni.
To kolejne wzmocnienie Zagłębia Lubin przed nowym sezonem Ekstraklasy. Wcześniej klub z Dolnego Śląska pozyskał Adama Radwańskiego z Bruk-Betu Termaliki Nieciecza i Kajetana Szmyta z Warty Poznań. Kolanko rozpocznie jednak zajęcia z drugim zespołem i w ten sposób będzie przebijał się do zespołu „Miedziowych” prowadzonego przez Waldemara Fornalika.
Liga startuje 19 lipca. Zagłębie zagra w pierwszej kolejce z Legią Warszawa przy Łazienkowskiej. Niewykluczone, że będzie to debiut Kolanki w nowym zespole.

Przeczytaj również