Gol-marzenie! Zrobił to jak Ibrahimović [WIDEO]

Źródło: Twitter / @PukebergsBK
Co się dzieje w Szwecji, zostaje w Szwecji. Simon Hammenstrand niemal skopiował legendarnego gola Zlatana Ibrahimovicia.
Każdy kibic pamięta, co zrobił Zlatan Ibrahimović w towarzyskim spotkaniu Szwecji z Anglią sprzed 12 lat. Po wybiciu piłki przez Joe Harta napastnik "Trzech Koron" trafił do siatki przewrotką z 25 metrów.
Historia lubi się powtarzać. Podobnego wyczynu w piątkowym meczu Division 4, czyli szóstej klasy rozgrywkowej w Szwecji, dokonał zawodnik Pukebergs, Simon Hammenstrand.
W 88. minucie piłkarz, który zaliczał pierwsze minuty w sezonie, popisał się ekwilibrystycznym strzałem po podaniu z lewej strony od Emila Sjoegrena. Nie kalkulował i uderzył przewrotką z pierwszej piłki.
Futbolówka znalazła się w siatce, całkowicie zaskakując bramkarza rywali. Natomiast Hammenstrand i jego koledzy wpadli w dziką ekstazę - razem przebiegając całe boisko.
Szwed, który zyskał przydomek "Bicicleta", ustalił wynik spotkania z Hossmo na 6:1. Oprócz niego i Sjoegrena gole strzelali też Jesper Sjoefors i Simon Johnsson. Dubletem popisał się zaś Omer Nuri Ibo.
Zespół Pukebergs przewodzi obecnie stawce wschodniej grupy Division 4. Ma jednak tyle samo oczek, co drugie Faerjestadens i trzecie SSG. Z drugą z drużyn zagra już w piątek w bezpośrednim starciu.
Michał Boncler27 May · 11:00
Źródło: Twitter