Dublet Roberta Lewandowskiego w meczu z Celtą! Bramki Polaka dały zwycięstwo "Blaugranie" [WIDEO]

Screen z X
Robert Lewandowski w meczu z Celtą Vigo dwukrotnie trafił do siatki. Dzięki temu FC Barcelona rzutem na taśmę wygrała w La Liga 2:1.
W ostatnim czasie kapitan naszej kadry znów zaczął regularnie strzelać w La Liga. Bramkarzy rywali pokonywał w ostatnich spotkaniach z Deportivo Alaves oraz Granadą.
W starciu z Celtą Vigo Lewandowskiego nie mogło rzecz jasna zabraknąć w pierwszej jedenastce. Co ciekawe, szansę od początku dostał także drugi ze środkowych napastników, Vitor Roque.
Przez większość pierwszej połowy obaj zawodnicy mieli problemy ze stwarzaniem sytuacji bramkowych. Tuż przed przerwą "Lewy" pokazał jednak klasę.
Robert Lewandowski w meczu FC Barcelona - Villarreal
Sergio Ruiz / pressfocus
W 45. minucie napastnik dostał podanie od Lamine'a Yamala. Znakomicie przyjął sobie piłkę, od razu ustawiając się w ten sposób do strzału.
Polak posłał prawdziwą bombę na bramkę Celty. Golkiper gospodarzy nie miał szans na skuteczną interwencję - futbolówka wpadła do siatki tuż przy słupku.
W doliczonym czasie gry Lewandowski wykorzystał rzut karny, zostając bohaterem spotkania. Miał jednak sporo szczęścia, bo "jedenastkę" powtórzono - jego pierwszy strzał obronił Guaita. Pełną relację przeczytacie TUTAJ.