Gol w 97. minucie uratował Juventus przed porażką! "Stara Dama" rzutem na taśmę zremisowała z Sevillą [WIDEO]

Włoski Juventus był o włos od porażki z Sevillą w czwartkowym półfinale Ligi Europy. "Starą Damę" uratował jednak Federico Gatti, który w 97. minucie dał gospodarzom remis 1:1.
"Stara Dama" lada dzień znów może stracić punkty w Serie A ze względu na nieprawidłowości finansowe. W takim wypadku wygrana w Lidze Europy byłaby dla Włochów jedyną szansą na awans do kolejnej edycji Ligi Mistrzów.
Domowe spotkanie z Sevillą podopieczni Massimiliano Allegriego rozpoczęli ze sporym animuszem. W 12. minucie nieznacznie pomylił się Filip Kostić. Po drugiej stronie boiska Wojciech Szczęsny bronił z kolei strzały Lucasa Ocamposa.
Po drugiej stronie boiska dwie znakomite okazje zmarnował Dusan Vlahović. W pierwszej sytuacji Serb i tak był na spalonym, ale w drugiej miał przed sobą praktycznie pustą bramkę. Przestrzelił z pięciu metrów.
Z biegiem czasu inicjatywę zaczęła przejmować Sevilla. Ocampos nieznacznie pomylił się przy strzale głową, lecz zaliczył asystę przy trafieniu En-Nesyriego z 26. minuty.
W końcówce pierwszej części spotkania szansę na podwyższenie wyniku mieli Rakitić oraz En-Nesyri. Za pierwszym razem świetną interwencją popisał się Szczęsny, za drugim piłka przeszła obok słupka.
W drugiej połowie Włosi starali się odrabiać straty. Stuprocentowej okazji na gola nie wykorzystał Chiesa, który nie zdołał trafić w piłkę na dziesiątym metrze. Iling-Junior trafił za to prosto w dobrze ustawionego Bono.
W 62. minucie na boisku pojawił się Arkadiusz Milik, lecz Polak nie był w stanie poważniej zagrozić bramce rywali. Przez długi czas Juventus nie mógł nawet oddać kolejnego celnego strzału.
W 97. minucie kibice gospodarzy oszaleli jednak z radości. W ostatniej akcji meczu remis uratował Federico Gatti, który z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce po podaniu Pogby. W efekcie spotkanie zakończyło się remisem 1:1.