Gol w doliczonym czasie uratował Niemców! Sensacja była o krok [WIDEO]

Screen z X
Reprezentacja Niemiec była o włos od sensacyjnej porażki na zakończenie rywalizacji w grupie na EURO 2024. Gospodarzy uratował jednak gol w doliczonym czasie gry.
Ekipa Juliana Nagelsmanna była już pewna awansu do 1/8 finału. Niemiecki Selekcjoner nie zamierzał jednak odpuszczać meczu ze Szwajcarią. Do gry desygnował dokładnie taką samą jedenastkę, co we wcześniejszym starciu z Węgrami.
Pierwszy kwadrans był dość spokojny. Drugi zaczął się natomiast od mocnego uderzenia. Po strzale Roberta Andricha ogromny błąd popełnił Yann Sommer.
Ta pomyłka pozostała jednak bez konsekwencji. Po analizie VAR gola anulowano, bo wcześniej jednego z rywali faulował Jamal Musiala.
Odpowiedź Szwajcarów była szybka i niezwykle skuteczna. W 28. minucie Freuler dograł do Ndoye, a ten pokonał Neuera. Po chwili reprezentant Szwajcarii nie wykorzystał doskonałej szansy na dublet.
Niemcy byli wyraźnie oszołomieni straconym golem. Groźnie odpowiedzieli dopiero w drugiej części spotkania. Po strzale Musiali dobrze zachował się Sommer.
W 68. minucie z bliska spudłował Kai Havertz. Po chwili Niemcy domagali się natomiast rzutu karnego, ale tym razem system VAR nie interweniował.
W końcówce spotkania Szwajcarzy trafili do siatki po raz drugi za sprawą Vargasa. Był on jednak na minimalnym spalonym, więc gol nie został uznany.
Później świetnej okazji na wyrównanie nie wykorzystał Havertz. Po drugiej stronie boiska Neuer uratował sytuację po strzale Xhaki.
Gdy wydawało się, że mecz zakończy się sensacyjną porażką Niemców, w 92. minucie sytuację uratował Fuellkrug. Po jego golu spotkanie zakończyło się remisem 1:1.
Dzięki temu Niemcy zajęli pierwsze miejsce w grupie A. Szwajcarzy awansowali do 1/8 finału z drugiej lokaty.
Maciej Pietrasik23 Jun · 22:54