Gol z dystansu nie wystarczył Polsce do awansu! Biało-czerwoni poza fazą pucharową mistrzostw Europy [WIDEO]

Polska odpadła z mistrzostw Europy do lat 19. Wszystko z powodu remisu 1:1 w starciu z reprezentacją Włoch.
Polska potrzebowała dziś zwycięstwa, aby uzyskać awans. Biało-czerwoni mieli na koncie tyle samo punktów, co Włosi, ale w dwóch poprzednich meczach rywale wypracowali sobie lepszy bilans bramkowy.
"Azzurri" już w 6. minucie mogli objąć prowadzenie. Dobrą interwencją popisał się jednak Oliwier Zych. W odpowiedzi skutecznie zaatakowali Polacy. W 8. minucie wynik otworzył Igor Strzałek, który oddał strzał z dystansu.
Włosi próbowali szybko odrobić straty. Po kwadransie Igor Drapiński popisał się dobrą interwencją we własnym polu karnym. W 24. minucie Davide Mastrantonio obronił uderzenie Jakuba Lewickiego.
W 34. minucie rywale doprowadzili do remisu. Zycha z bliskiej odległości pokonał Luis Hasa. Włochy poszły za ciosem i po chwili drugą bramkę mógł zdobyć Samuele Vignato. Zawodnik Monzy popełnił jednak błąd w polu karnym.
Pod koniec pierwszej połowy Mastrantonio zatrzymał Juniora Nsangou. Do przerwy utrzymał się remis 1:1. Przed drugą odsłoną meczu Marcin Brosz przeprowadził dwie zmiany, wprowadzając na murawę Kacpra Urbańskiego i Tomasza Pieńkę.
W 56. minucie Strzałek stanął przed szansą na skompletowanie dubletu. Tym razem posłał jednak futbolówkę nad poprzeczką. W kolejnym fragmencie spotkania biało-czerwoni nie tworzyli sobie groźnych sytuacji. Pieńko zbyt często notował niecelne dośrodkowania.
Włosi grali odpowiedzialnie i dowieźli satysfakcjonujący wynik do ostatniego gwizdka. "Azzurri" awansowali do półfinału mistrzostw Europy z drugiego miejsca w grupie. Pierwsza lokata przypadła Portugalii.
Adam Kłos09 Jul 2023 · 19:55