Gol z gatunku "stadiony świata" w Ekstralidze kobiet! Piłkarka przymierzyła nie do obrony [WIDEO]

Źródło: Twitter / @sport_tvppl
Nie tylko mężczyźni potrafią strzelać w Polsce piękne bramki. Trafieniem przecudnej urody popisała się w meczu Ekstraligi kobiet piłkarka Pogoni Szczecin, Martyna Brodzik.
Do przerwy w wyjazdowym spotkaniu z Czarnymi Sosnowiec sytuacja Pogoni była beznadziejna. Podopieczne trenera Piotra Łęczyńskiego przegrywały 0:2 po golach Karliny Miksone i samobóju Karoliny Łaniewskiej.
Jak rzekł kiedyś Czesław Michniewicz, 2:0 to bardzo niebezpieczny wynik. Maksyma szkoleniowca Abha Club sprawdziła się i w tym przypadku. Bramkę kontaktową strzeliła bowiem w 62. minucie Martyna Brodzik.
22-letnia pomocniczka popisała się efektownym uderzeniem z dystansu. Choć futbolówka leciała dość wolno w stronę bramki Oliwii Szperkowskiej, golkiperce Czarnych nie udało obronić się strzału przeciwniczki.
10 minut później porzekadło byłego selekcjonera reprezentacji Polski potwierdziło się w pełni. Wynik starcia wyrównała bowiem Natalia Oleszkiewicz. Ostatecznie gol napastniczki zapewnił jej klubowi jeden punkt.
Czarni Sosnowiec z pięcioma punktami zajmują siódmą pozycję w tabeli Ekstraligi kobiet. Z kolei Pogoń Szczecin znajduje się na piątej lokacie, mając na koncie osiem oczek i zaległy mecz z GKS-em Katowice.
Michał Boncler17 Sep 2023 · 13:50
Źródło: Twitter