Gracz Barcelony przeszedł do historii reprezentacji Hiszpanii. Pobił wieloletni rekord Sergio Ramosa

Gracz Barcelony przeszedł do historii reprezentacji Hiszpanii. Pobił wieloletni rekord Sergio Ramosa
MATTEO CIAMBELLI / pressfocus
Młody defensor Barcelony, Pau Cubarsi, zadebiutował w piątek w reprezentacji Hiszpanii. Zawodnik katalońskiego klubu zapisał się przy okazji na kartach historii swojej drużyny narodowej.
Reprezentacja Hiszpanii zanotowała w piątek sensacyjną porażkę w meczu towarzyskim z Kolumbią 0:1. Bramkę na wagę triumfu ekipy z Ameryki Południowej zdobył w 61. minucie Daniel Munoz.
Dalsza część tekstu pod wideo
Na kilka chwil przed końcem meczu selekcjoner Luis de la Fuente desygnował do gry Pau Cubarsiego, dla którego był to debiut w narodowych barwach. Piłkarz Barcelony zmienił Aymerica Laporte.
W chwili wejścia na boisko wychowanek "Dumy Katalonii" miał 17 lat i dwa miesiące. Młody stoper został tym samym najmłodszym obrońcą, który kiedykolwiek zagrał dla Hiszpanii.
Sergio Ramos
Pressinphoto/Pressfocus
Poprzedni rekord należał do Sergio Ramosa. W 2005 roku, przy okazji meczu z Maroko, pojawił się on na murawie w wieku 18 lat, 11 miesięcy i 24 dni. Teraz został on wyprzedzony przez Cubarsiego.
Obrońca Barcelony został także drugim najmłodszym debiutantem w historii reprezentacji Hiszpanii. Przed nim znajduje się tylko Lamine Yamal. Trzecie miejsce pod tym względem należy do Gaviego.
W obecnym sezonie klubowym Cubarsi rozegrał 13 spotkań i zanotował w nich jedną asystę.
Pau Cubarsi w meczu Atletico - Barcelona
Cordon Press / pressfocus
Redakcja meczyki.pl
Piotr Sidorowicz 23 Mar · 10:36
Źródło: Sport.es

Przeczytaj również