Grillowanie "Kogutów"! Tottenham kompletnie zdeklasowany [WIDEO]

Tottenham został zdeklasowany w 33. kolejce Premier League. Newcastle pewnie pokonało londyńczyków wynikiem 4:0. Obrońcy "Spurs" rozegrali katastrofalne spotkanie.
Tottenham już w pierwszej minucie chciał objąć prowadzenie. Rodrigo Bentancur wypracował sobie pozycję strzelecką, ale został zablokowany. Następnie Timo Werner huknął nad poprzeczką.
W odpowiedzi Harvey Barnes dostał dobrą centrę od Anthony'ego Gordona, jednak nie zdołał oddać celnego strzału. W 17. minucie James Maddison wypatrzył Wernera, który znów nie nastawił celownika.
W pewnym momencie Maddison miał ogromne pretensje do arbitra. Ofensywny pomocnik domagał się żółtej kartki za faul taktyczny popełniony przez Dana Burna. Sędzia nie zdecydował się jednak na karę indywidualną dla gracza "Srok".
Po dwóch kwadransach gospodarze objęli prowadzenie. Destiny Udogie przegrał pojedynek z Gordonem, który następnie znalazł podaniem Alexandra Isaka. Szwed zwiódł Micky'ego van de Vena i trafił do siatki.
Newcastle błyskawicznie podwyższyło prowadzenie. Pedro Porro zachował się fatalnie, posyłając niecelne podanie we własne pole karne. Piłkę przejął Gordon, który minął Van de Vena i pewnym strzałem pokonał Guglielmo Vicario.
Jeszcze przed przerwą Isak mógł skompletować dublet, jednak uderzył obok słupka. Po pierwszej połowie "The Magpies" zasłużenie prowadzili 2:0.
Obrońcy "Spurs" kompletnie nie radzili sobie z kryciem Isaka. W 51. minucie Szwed urwał się defensywie i wygrał pojedynek z Vicario, kończąc akcję płaskim uderzeniem.
Ange Postecoglou stracił cierpliwość do podstawowych piłkarzy. Z boiska zeszli Heung-min Son, Rodrigo Bentancur i Yves Bissouma. Ich miejsce zajęli Dejan Kulusevski, Pape Matar Sarr oraz Pierre-Emile Hojbjerg.
Z kolei Newcastle szukało kolejnych trafień. W 57. minucie Gordon dośrodkował do Isaka, któremu tym razem zabrakło precyzji. W odpowiedzi Brennan Johnson huknął nad poprzeczką. W 81. minucie Emil Krafth trafił w słupek.
Wynik meczu ustalił Fabian Schar. Szwajcar celnie główkował po dośrodkowaniu Gordona z rzutu rożnego.
Newcastle wygrało 4:0 i awansowało na szóste miejsce w tabeli. Tottenham pozostaje na piątej lokacie, wyprzedzając "Sroki" o 10 punktów.
Adam Kłos13 Apr · 15:25