Guardiola: Nie zamierzamy grać dla rekordów. Liczy się tylko mistrzostwo

Manchester City pokonał u siebie Chelsea 1:0 w niedzielnym meczu Premier League. Pep Guardiola, menedżer „Obywateli”, powiedział, że dla niego najważniejsze jest zdobycie tytułu.
- Nie zamierzamy grać dla rekordów. Rekordy zawsze są konsekwencją tego, co się zrobiło. One nie są jednak najważniejsze - powiedział Guardiola, cytowany przez „BBC”.
- Liczy się tak naprawdę to, abyśmy byli mistrzami. Nigdy nie rozmawiałem z zawodnikami o rekordach - dodał hiszpański szkoleniowiec.
- W przyszłym tygodniu, na wyjeździe przeciwko Stoke City, postaramy się zagrać tak jak gramy przez cały sezon. Potem dopiero zobaczymy co będzie - stwierdził.
Jego podopieczni są liderem tabeli, mając 18 punktów przewagi nad drugim Liverpoolem. Trzeci Manchester United, który w poniedziałek zmierzy się z Crystal Palace, traci do „Obywateli” 19 „oczek”.