Guardiola pomógł Bayernowi z nowym trenerem. Rummenigge ujawnia

Guardiola pomógł Bayernowi z nowym trenerem. Rummenigge ujawnia
MB Media/Pressfocus
Vincent Kompany będzie nowym trenerem Bayernu Monachium. Potwierdził to Karl-Heinz Rummenigge.
Bayern szukał trenera od wielu miesięcy. Szło mu jak po grudzie. Na przenosiny do Monachium nie zdecydowali się Xabi Alonso, Julian Nagelsmann czy Ralf Rangnick.
Dalsza część tekstu pod wideo
Ostatecznie padło na Kompany'ego. To sensacyjny wybór, bo Belg jest dopiero na początku swojej trenerskiej drogi. Ostatnie dwa lata spędził w Burnley. Najpierw awansował z nim do Premier League, a następnie z niej spadł.
Bayern wkrótce powinien ogłosić zakontraktowanie byłego reprezentanta Belgii. Swój udział w tym miał też... Pep Guardiola.
- Nasz dyrektor zdecydował się na zatrudnienie Vincenta Kompany'ego w roli pierwszego trenera. Dopinamy ostatnie szczegóły. Wtedy wszystko stanie się oficjalne - powiedział Rummenigge.
- Pep Guardiola pomógł nam z Kompanym. Bardzo dobrze wypowiadał się na jego temat, mówił jako o utalentowanym trenerze. Pep zna go dobrze. Jego opinia była naprawdę cenna - dodał Niemiec.
Guardiola pracował z Kompanym w Manchesterze City. Miało to miejsce w latach 2016-2019. Ostatnio mierzył się z nim jako trener.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski28 May · 19:08
Źródło: Sky Sport

Przeczytaj również