Guardiola przemówił po przegranych derbach. Kluczowy wniosek trenera City

Guardiola przemówił po przegranych derbach. Kluczowy wniosek trenera City
IMAGO / pressfocus
Manchester United wygrał 2:0 z Manchesterem City w hicie Premier League. Pep Guardiola po ostatnim gwizdku docenił znakomity występ podopiecznych Michaela Carricka.
Ostatnio na Old Trafford doszło do wielu zmian. Na początku rok "Czerwone Diabły" zwolniły Rubena Amorima, którego awaryjnie zastąpił Darren Fletcher. Po dwóch meczach klub zatrudnił nowego trenera, którym został Michael Carrick.
Dalsza część tekstu pod wideo
Były pomocnik mógł być dumny z postawy swojej drużyny w sobotnich derbach. Manchester United zwyciężył 2:0, a zasłużył nawet na jeszcze wyższą wygraną. W trakcie meczu kilka świetnych parad zaliczył Gianluigi Donnarumma. Dodatkowo z powodu spalonych anulowano trafienia Amada Diallo, Bruno Fernandesa i Masona Mounta.
- Lepszy zespół wygrał. Byli od nas lepsi. Kiedy ktoś jest od ciebie lepszy, musisz to zaakceptować. Oni pokazali energię, której nam brakowało, więc mogę tylko pogratulować - powiedział Guardiola na antenie Sky Sports.
- Teraz ważne będzie to, jak zareagujemy, jak wpłynie to na rozwój drużyny. Mam wrażenie, że dotychczas osiągaliśmy niezłe wyniki. Aby stać się jeszcze lepszym, czasem trzeba wykonać krok wstecz. Sezon jest jeszcze długi. Mamy sporo materiału do analizy - dodał.
Manchester City zajmuje drugie miejsce w tabeli. Strata do Arsenalu wynosi sześć punktów. W tej kolejce "Kanonierzy" zagrają z Nottingham Forest.
Podopieczni Guardioli wrócą do gry w najbliższy wtorek. Wtedy zmierzą się ze Sportingiem w siódmej kolejce fazy ligowej Champions League.
Mateusz - Jankowski
Mateusz JankowskiDzisiaj · 16:22
Źródło: Sky Sports

Przeczytaj również