Guardiola wskazał nowego trenera Manchesteru City! Nie ma wątpliwości

Guardiola wskazał nowego trenera Manchesteru City! Nie ma wątpliwości
Conor Molloy / pressfocus
Pep Guardiola jeszcze nie żegna się z Manchesterem City, ale już myśli o swoich następcach. Szkoleniowiec przekazał, kto za jakiś czas trafi na ławkę angielskiego giganta.
Obecna umowa Pepa Guardioli jest ważna do 30 czerwca 2025 roku. Współpraca nie została jeszcze przedłużona, ale Manchester City poważnie myśli o takim rozwiązaniu. W grę wchodzi wieloletnia prolongata.
Dalsza część tekstu pod wideo
Teraz zaś sam Hiszpan zabrał głos w sprawie tego, kto będzie prowadził "The Citizens" w przyszłości. Ceniony szkoleniowiec nie ma wątpliwości, że na ławkę zespołu trafi Vincent Kompany.
- Kompany zostanie kiedyś trenerem City, możecie zapisać moje słowa. Tak, to się z pewnością wydarzy. Zadzwonicie wtedy do mnie - rzucił, cytowany przez Fabrizio Romano.
Teraz Belg jest o krok od porozumienia z Bayernem Monachium. Guardiola uważa, że były piłkarz "The Citizens" to bardzo dobry wybór władz niemieckiego klubu.
- Nie ma znaczenia, że spadł do Championship z Burnley. Bardzo cenię go jako osobę, ale też za znajomość gry i sposób radzenia sobie z mediami. Byłbym szczęśliwy, gdybym zobaczył go w Bayernie - wskazał.
Poza Burnley Kompany prowadził jeszcze Anderlecht. Jego największym sukcesem jest wywalczenie awansu do Premier League w sezonie 2022/23.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk25 May · 11:20
Źródło: Fabrizio Romano

Przeczytaj również