Guardiola wychwala piłkarza Manchesteru City. "W tej chwili to najlepszy pomocnik w Europie"

Manchester City pokonał Crvenę zvezdę Belgrad 3:1 w swoim pierwszym meczu obecnej edycji Ligi Mistrzów. Po zakończeniu spotkania głos zabrał szkoleniowiec gospodarzy, Pep Guardiola, który poświęcił wiele miłych słów kilku zawodnikom "Obywateli".
Przez pewien czas w niebieskiej części Manchesteru pachniało sensacją. Chociaż “The Citizens” mieli ogromną przewagę, na prowadzenie wyszli goście. Do przerwy Crvena prowadziła 1:0.
W drugiej połowie podopieczni Guardioli złamali jednak defensywę rywali. Bohaterem zespołu został Julian Alvarez, który najpierw trafił na 1:1, a potem wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.
Kropkę nad “i” w 73. minucie postawił Rodri, który popisał się bardzo ładnym uderzeniem po długim słupku. To właśnie hiszpańskiego pomocnika po meczu wychwalał jego trener, Pep Guardiola.
- W tej chwili jest najlepszym pomocnikiem w Europie. Mieliśmy szczęście, że go pozyskaliśmy - stwierdził menedżer Manchesteru City.
Komplementów doczekał się także autor dwóch goli, Julian Alvarez.
- Ma wszystko – walkę, gole, asysty. Niesamowity, cudowny facet. Gra za Erlingiem i jest niesamowitym zagrożeniem. Naprawdę się cieszę, zasługuje na to - powiedział Guardiola.
Manchester City nie tylko dobrze rozpoczął zmagania w Lidze Mistrzów, ale też póki co jest bezbłędny w Premier League, gdzie wygrał wszystkie pięć spotkań.
Adam Nowacki20 Sep 2023 · 07:57
Źródło: goal.com