Lider Belgów rezygnuje. Zamierza wrócić na EURO. "Chcę odpocząć"
Thibaut Courtois nie krył rozczarowania po porażce reprezentacji Belgii w ćwierćfinale mundialu. Bramkarz zapowiedział odpoczynek od kadry. Przynajmniej na jakiś czas.
Golkiper Realu Madryt nie dokończył spotkania z Hiszpanią. W drugiej połowie doznał kontuzji mięśnia czworogłowego uda.
Był w stanie kontynuować rywalizację, ale selekcjoner Belgów podjął decyzję o zmianie (więcej TUTAJ). Drugi bramkarz "Czerwonych Diabłów", Senne Lammens, popełnił błąd przy golu na 2:1.
Wygląda na to, że w najbliższym czasie Courtois odpocznie od gry w narodowych barwach. Sam szczerze przyznał to po meczu z Hiszpanią.
Golkiper chciałby wrócić do gry po rocznej przerwie i wystąpić jeszcze na EURO 2028. Na takie rozwiązanie musi zgodzić się sztab kadry.
- Chcę odpocząć przez rok bez meczów z Belgią. A potem zagrać w eliminacjach do EURO i na EURO 2028 - przyznał Courtois.
- Nie wiem, czy Belgia się na to zgodzi - stwierdził. Według Cadena COPE brak zgody na takie rozwiązanie może jednak oznaczać definitywne odejście bramkarza z reprezentacji.
Courtois na pewno nie zagra jednak w jesiennych meczach Ligi Narodów. Belgowie trafili do grupy z Francją, Turcją oraz Włochami.