Gwiazda Ekstraklasy nie dla Lecha. Minimalne szanse na transfer

Gwiazda Ekstraklasy nie dla Lecha. Minimalne szanse na transfer
Szymon Gorski / pressfocus
Tomasz - Włodarczyk
Tomasz Włodarczyk06 Jun · 14:09
Lawrence Ennali wzbudza spore zainteresowanie na rynku transferowym. Udało nam się potwierdzić, że 22-latek raczej nie trafi jednak do Lecha Poznań.
W lipcu ubiegłego roku Ennali zawitał do Ekstraklasy. Górnik Zabrze wykupił go z Hannoveru 96, płacąc zaledwie 40 tys. euro. Spory udział w sfinalizowaniu tej transakcji miał Lukas Podolski.
Dalsza część tekstu pod wideo
Mistrz świata z 2014 roku nie pomylił się, nalegając na ten ruch. Skrzydłowy doskonale odnalazł swoje miejsce w ekipie prowadzonej przez Jana Urbana.
W zakończonym już sezonie Ennali wystąpił w 29 spotkaniach zabrzan. Zanotował w nich siedem bramek i dwie asysty. Potrafił wpisać się na listę strzelców w prestiżowych starciach z Jagiellonią, Legią czy Pogonią.
W ostatnich dniach pojawił się temat potencjalnego transferu 22-latka do Lecha. "Kolejorz" potrzebuje wzmocnień i zapytał o Niemca. Cena przerasta jednak możliwości poznaniaków.
- Górnik twardo mówi, że chce 3-4 mln euro za tego piłkarza. Żadnego polskiego klubu nie będzie na niego stać. Tym transferem zaopiekował się Lukas Podolski, twardy negocjator. Nie będzie żadnych ustępstw - potwierdził Łukasz Olkowicz na kanale Meczyki.pl.
Znacznie bardziej prawdopodobnym kierunkiem jest transfer zagraniczny. Według naszych informacji Ennali przykuł uwagę klubów z Francji, ale na razie nie nastąpiły żadne konkretne ruchy.
Oglądaj najnowsze wydanie programu "Okno Transferowe".

Przeczytaj również