Gwiazda Legii Warszawa ukarana przez Komisję Ligi! Wszystko przez... radość w meczu z Widzewem Łódź

Gwiazda Legii ukarana przez Komisję Ligi. Wszystko przez... radość w meczu z Widzewem Łódź
Josue został ukarany przez Komisję Ligi. Kapitan Legii Warszawa otrzymał naganę w związku ze swoim zachowaniem podczas meczu z Widzewem Łódź.
Przed rozpoczęciem wrześniowej przerwy na kadrę Legia pokonała Widzew 3:1 (1:1). Ostatniego gola w spotkaniu strzelił Josue.
Portugalczyk w 97. minucie wykorzystał rzut karny. Niedługo po rozstrzygającym trafieniu podbiegł pod trybunę zajmowaną przez kibiców łodzian i ukłonił się przyjezdnym. Zostało to potraktowane jako prowokacja i wywołało małe zamieszanie.
Teraz okazało się, że sprawa trafiła do Komisji Ligi, która postanowiła ukarać kapitana "Wojskowych". Nagana ma jedynie charakter werbalny, bo doświadczony pomocnik nie zapłaci dwóch tysięcy złotych, o których spekulowano wcześniej.
- Doszło do błędu komunikacyjnego. Zachowanie Josue w meczu Legia Warszawa - Widzew Łódź było przedmiotem dyskusji na ostatnim posiedzeniu Komisji Ligi. Na zawodnika została nałożona wyłącznie kara upomnienia – przekazał Jarosław Poturnicki, przewodniczący Komisji Ligi, którego cytuje "TVP Sport".
Najbliższym rywalem Legii będzie Piast Gliwice. Spotkanie w Ekstraklasie zaplanowano na 16 września.
Hubert Kowalczyk13 Sep 2023 · 16:11
Źródło: TVP Sport