Harry Kane goni rekord Roberta Lewandowskiego! Beniaminek postraszył Bayern Monachium [WIDEO]

Bayern Monachium z problemami pokonał Heidenheim w 11. kolejce Bundesligi. Bawarczycy na własnym boisku wygrali 4:2.
Wynik spotkania otworzył niezawodny Harry Kane. Snajper przyjął piłkę po zagraniu Leroya Sane i pewnym strzałem pokonał Kevina Muellera. Anglik strzelił swojego 16. gola w tym sezonie ligowym.
Bayern atakował, szukając kolejnych trafień. W 20. minucie Konrad Laimer pokusił się o uderzenie z dystansu, po którym piłka przeleciała nad poprzeczką.
W 26. minucie Bouna Sarr oddał niezbyt dobry strzał. W kolejnej akcji Serge Gnabry próbował stworzyć przewagę w polu karnym rywali, ale został powstrzymany.
Tuż przed przerwą Kane zdobył kolejną bramkę. Tym razem reprezentant Anglii wykorzystał centrę Sane z rzutu rożnego. Napastnik po 11 kolejkach ma na koncie 17 trafień. Rekord Bundesligi należy do Roberta Lewandowskiego, który w sezonie 2020/21 strzelił 41 goli.
W drugiej połowie Heidenheim zaczęło odrabiać straty. Najpierw Manuel Neuer musiał wyciągać piłkę z siatki po uderzeniu Tima Kleindiensta. Podopieczni Thomasa Tuchela jeszcze nie otrząsnęli się po tym trafieniu, a już stracili drugą bramkę. Tym razem do siatki trafił Jan-Niklas Beste, który wykorzystał fatalne rozegranie piłki przez obrońców "Die Roten".
W 72. minucie Bayern odzyskał prowadzenie. Najpierw Mueller obronił uderzenie Erika Choupo-Motinga, ale całą akcję skończył Raphael Guerreiro. Portugalczyk strzelił pierwszego gola w barwach monachijczyków.
W 85. minucie gospodarze wyprowadzili czwarty cios. Mathys Tel dograł do Choupo-Motinga, który ustalił wynik meczu.
Po zwycięstwie Bayern zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Bayer Leverkusen będzie mógł odzyskać fotel lidera, jeśli w tej kolejce zapunktuje z Unionem Berlin.
Adam Kłos11 Nov 2023 · 17:24